Please reload

Son Paylaşımlar

MAHALL Ankara B Blok 11 nolu Ofis şantiyesi uygulaması sonlandı ve teslim aşamasında gelindi.

September 12, 2018

1/10
Please reload

Tanıtılan Yazılar

BESA Kule 12. Kat / ENERGO - PRO ofisi şantiyesinin 30. gününde tavan uygulamalarında sona geliniyor.

March 25, 2016

BESA Kule 12. Kat / ENERGO - PRO ofisi şantiyesinin 30. gününde hedeflenen programdan 4 hafta önde gitmeye ve 90 günlük iş teslim süresini 60 günde tamamlama hedefi için hızla çalışmaya devam ediyor.

Uygulama projesine göre alçıpan asma tavan uygulaması %85 oranında tamamlandı ve Mart ayı sonunda tüm tavan uygulamalarının bitirilmesi hedefleniyor. Antipas boyalı kutu profiller ile yapılan (Alüminyum C-U profil uygulamasından daha sağlam olduğu için özellikle tercih edilmiştir.) asma tavan alçıpan uygulamalarında 2 ayrı ekip kutu profiller ile tavan imalatı ve alçıpan kapamaya devam ederken, 2 ayrı alçı ekibi de alçıpan sıkılan tavanlarda alçı uygulamalarını devam ediyorlar.

Duvarların gönye ve terazisinde olup olmadığı lazer ile kontrol edildi. Modüler tavan uygulaması için hazır boyalı profiller ve plakalar taşınarak uygulama yapımına 2 ekip olarak başlandı. 

Havalandırma kanallarının kutu menfez slotlara flex kanallar ile bağlantı yapılması tamamlandı. Sprinkler flex boru başlarının bağlantıları tamamlandı. Sıhhı tesisat ve elektrik tesisatının altyapı işleri tamamlandı. 

Zeminde mermer, seramik ve lamine ahşap kaplama yapılacak olan mahallerdeki gazbeton blok yapıştırma uygulaması tamamlandı ve şap atımına geçildi. Giriş kotuna göre lazer ile tespit edilen kotlarda şap atımı uygulamasının haftasonu tamamlanması hedefleniyor. Pazartesi günü mermer uygulama ekibi çalışmalara başlayacak. 

Duvar uygulamalarında zemin ve tavanda tesisat hatlarının ve kanallarıngeçebilmesi için bırakılan boşluklar taşyünü ses yalıtım malzemesi ile kapatıldı. Alçıpan ile kapatılmasına da başlandı.

 

Please reload

Bizi Takip Edin

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Copyright © AC Architecture & Design 2019
All Rights Reserved